Toddler Sense, Baby Sensory’den sonra 13 aylıktan 3 yaşa kadar olan yürüyen çocuklara yeni bir serüven dünyası sunan çok ödüllü bir faaliyet programıdır.

Faaliyetler, bu yaştaki çocuklara, büyülü ve çeşitli serüvenleri içeren deneyimleri, mutlu ve güvenli bir ortamda sunarak onları faal, aktif, ve canlı tutmak amacıyla tasarlanmıştır.

 • Toddler Sense’in amaçları:.
 • Olumlu egzersiz davranışı geliştirmek, kaba motor gelişimini desteklemek
 • Çocukları zihinsel olarak uyanık tutmak, merak ve keşif duygusunu desteklemek
 • Hayal gücünü ve yaratıcılığı geliştirmek
 • Sosyal ve duyusal gelişimi artırmak, akranlarıyla sosyalleşmesini desteklemek
 • Alıcı ve İfade Edici Dil ve iletişim yeteneklerini geliştirmek
 •  Temel matematik zekası kazandırmak
 •  Eğlenceli ve enerjik yolla dünyayı anlamayı sağlamak

Toddler Sense’i özel kılan nedir?

Her hafta yeni fikirler ve aksiyon dolu bir serüven sunulur. Her zaman dört gözle beklenen ve heyecanlı bir şeyler vardır. Her seanstan sonra herkes çok eğlenmiş, enerjik ve heyecan içinde olacaktır. Sonunda elde edilen ise kendini iyi hissetmek ve başarmak duygusudur.
Çocuklar, aşağıdaki gibi, yaş ve gelişim aşamalarına göre düzenlenmiş sınıflara ayrılırlar:

                           Yeni Kaşifler( 13-18 ay ve 18-24 ay)   ve    Serüvenciler ( 24- 36 ay)

Yeni Kaşifler: Bu yaştaki çocuklar büyürken ve daha çok bağımsızlaşırken, doğal bir merak ve keşfetme zevki geliştirirler. Toddler Sense, bu yaştaki çocuklara, yaşlarına ve gelişim düzeylerine uygun faaliyetler ve malzemeler sunar.
Serüvenciler: Çocuğun keşif yolculuğunun önemli bir parçası olan ilk serüvenler, kendileri ve etraflarındaki dünyayı öğrenmelerine yardımcı olurlar. Toddler Sense, öğrenme ve gelişmeyi sağlayan ve çocukları yeni becerileri denemeye heveslendiren yeni bir dünya ve cesaret gücü sunar.

Okul öncesi yıllar öğrenme ve gelişim için harika zamanlardır. Çocuklar oyun, fantezi ve keşif yoluyla yeteneklerini genişletirken, daha yaratıcı ve bağımsız olurlar. Ayrıca yaşıtları ve diğer insanlarla işbirliği, ortaklık ve bağlılık yaptıklarında çok daha sosyal olurlar.

Seanslarda Neler Yapılır:
Seans, 3 dengeli aşamaya bölünmüştür- düzenli yapı küçük çocukların okula hazırlanmasına yardımcıdır.
1. Keşif Oyunu Zamanı: Çocukları sakinleştirmenin, enerji harcamanın ve anne baba ile vakit geçirmeyi özendirmenin en iyi yolu. Bu zamanda o haftaya özel kurulan parkurda özellikle kaba motor becerilerini ve merak-keşif duygularını geliştirmeleri için bir çok fırsat sunmaktayız.
2. Mat Zamanı: Bu yaş çocukları bizim ‘Hoşgeldiniz?’ şarkımızı duymaktan mutlu olacaklardır. Bunu 20-30 dakika faaliyet ve müzik, ritim çubukları, paraşüt, dev hava balonları ve hareketli şarkılar izleyecek.
3. Serüven Zamanı: Yine duyusal uyarım ve harikalar dolu bir yere doğru yola çıkıyoruz. Her hafta kendinizi tamamen yepyeni ve hiçbir iki seansın aynı olmadığı bir yerde bulacaksınız. Bu serüven matlar üzerinde ‘hoşçakal’ şarkısıyla son bulacak.

Bunları Biliyor Muydunuz?

 • Bu yaş çocukları, kendilerine keşif özgürlüğü verildiğinde daha iyi öğrenirler. Her hafta, bir seri heyecanlı serüvenden oluşan özel faaliyetler içeren konulara ayrılmıştır.
 • Her hafta, çoğu Toddler Sense programına özgü, geniş bir dizi heyecanlı, uyarıcı materyal ve malzeme üretiyoruz.
 • Seanslar yumuşak bir zeminde çeşitli duyusal oyun malzemeleri  ve jimnastik ekipmanlarını ve fazlasını kapsar. Düzen her hafta farklıdır.
 • Toddler Sense aynı zamanda çok ödüllü Baby Sensory’nin kurucusu da olan Dr. Lin Day tarafından kurulmuştur. Dr. Lin Day uzman ve duyular ve çocuk gelişimi alanlarında eserleriyle ünlüdür.
 • Toddler Sense duyusal oyunları, hareketleri ve coşkulu caz, pop, rock, ritmik soundlar gibi klasik ve kültürel repertuarları ve değişik dünya kültürlerine ait dansları bir araya getirir.
 • Bütün duyular, Conga timsah, renkli kurdeleler, ponponlar ve fularlar, paraşütler, baloncuklar ve daha niceleri gibi karnaval tarzında faaliyetlerle harekete geçirilir.
 • Karlı bir dağa tırmanış, safariye gidiş, korsan payandasında yürüme, vahşi bir ejderhayı evcilleştirme veya bir yıldızı yakalamayı hayal edebiliyor musunuz?
 • Duyu bozukluğu olan çocuklar, ışık şovlarına, serüven tünellerine ve özel olarak dizayn edilmiş yumuşak oyun malzemelerine doğal tepki vereceklerdir.
 • Çocuklar Toddler Sense’e katıldıklarında onlardan istenen sadece, doğal coşku ve enerjilerini getirmeleri ve geçirecekleri şahane zamana hazır olmalarıdır!

COVİD PROTOKOLÜ

Covid tedbirleri çerçevesinde sınıflara 1 bebek ve 1 ebeveyn katılabilecek. Merkezimiz girişinde ateş ölçer ve dezenfektan bulunacak. Merkez girişinde yapılan ölçümlerde 38°C ve üzeri ateş tespit edilen kişiler içeri alınmayacak, girişlerine izin verilmeyecektir. Seans öncesinde, sonrasında ve etkinlik süresince ebeveynin ağız ve burunları kapalı olacak şekilde maske takması zorunludur. Maskesi olmayan ebeveyne yedek maske temin edilecektir. Baby Sensory Ataşehir, yetkili kurumlarca belirtilen sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde düzenlenmiştir. Bu oturma düzeninde temasın en aza indirilmesine dikkat edilmiştir. Seans boyunca ebeveynler sadece belirtilen yerlere oturmayı kabul etmek durumunda olacaktır. Merkezimizin seans odası 250m2 lik geniş bir alan. Bu yüzden sosyal mesafeyi tutturmak problem olmayacaktır. Sınıflarımızda 1 eğitimcimiz, 1 yardımcısı ve 5 ebeveyn ile bebekleri bulunacaktır. Ders bitimini takip eden 15 dakikalık süreç içerisinde ders alanımızdan velilerimizi seans alanından çıkartıp, yeni sınıf İçin kullanılan materyaller temizlenerek ve seans odası havalandırılacak bir sonraki seansa hazırlık yapılacaktır.

 

Sınırlı sayıdaki kontenjanlarımıza katılımınızı kolaylaştırabilmek için Deneme Dersine hızla buradan kayıt yaptırabilirsiniz