Bebeklere özel yeni havuzumuzda Dünya’da yeni uygunlanmaya başlayan gümüş-bakır iyonizasyon teknolojisi kullanmaya başladık.

Gümüş ve bakır maddelerinin dezenfeksiyon amacıyla kullanımı M.Ö. 2500’lere kadar uzanıyor. Gümüş-bakır iyonizasyonunun temeli ise NASA’nın 1960’lı yıllarda hayata geçirdiği bir su dezenfeksiyon sistemine dayanıyor. Uzaya gönderilen araçlarda klor gibi kimyasal maddeler bulundurmak sakıncalı olduğu için astronotların içme ve kullanım suyu dezenfeksiyonu üzerine çalışmalar yapılmış ve sonuç olarak gümüş-bakır iyonizasyonu geliştirilmiş.

İyonizasyon yönteminde, gümüş ve bakır iyonları elektrotlar aracılığıyla suya katılarak etkin dezenfeksiyon sağlanıyor. Gümüş-Bakır iyonizasyonu ile klor başta olmak üzere kimyasal kullanımı %80 azaltılarak bu maddelerin kanserojen etkilerinden korunurken sudaki bakteri, virüs ve mikrop varlığı %100 önleniyor.

Sensory Swimmers Bebek Yüzme Eğitim Programları 0-13 ay, 13-24 ay ve 24-36 ay bebek gruplarında hizmet veriyor. Anne-Baba katılımlı gerçekleşen programımızda, anne veya babadan bir tanesi bebek ile suya giriyor.(Baby Sensory’nin Manchester Üniversitesi ile gerçekleştirdiği “Baba-Bebek” bağlanmasına yönelik çalışmalarda, baba ile bebeğin ten tene teması, Baba’nın Anne’ye nazaran daha güçlü tutuşuyla, karşılıklı güven duygusunun oluşmasında etkili olduğu ve bu nedenle havuz çalışmalarının Baba-Bebek bağlanması noktasında eşsiz deneyimler sunduğu belirtilmektedir.) Her sınıfımız 6 bebeğimizden oluşuyor ve derslerimiz 30’ar dakika sürüyor. Aile’lerimiz sadece kendi kullanımları için havlu, mayo ve terliklerini getiriyorlar. Bebeklerimiz için Huggies Little Swimmers bizim tarafımızdan temin ediliyor. Bebeğiniz için şampuan’ını getirerek, havuz sonrası banyo’nuzu da tamamlayabilirsiniz. Bir de bebeğinize temiz havlusunu getirmeyi unutmayın.

Bebek Yüzme Eğitim Programlarımız, bebeklerimiz daha emeklemeye, yürümeye başlamadan önce (yaklaşık bebeklerimiz 2-3 aylık iken) boyun,omuz,sırt,kol,bacak kaslarının gelişimini destekleyerek, bebeklerimizin bir sonraki dönem de kullanacakları ince, kaba motor becerilerini, ömürleri boyunca daha güçlü ve etkin kullanmalarına olanak sağlıyor.

Dünya’da son 30 yıldır, bebek yüzme eğitimlerinin uygulanmasının gelişimsel katkıları;

  • Dalma eğitimi ile akciğer kapasitesinin arması ve buna bağlı olarak, göğüs kafesinin genişlemesi
  • Uyku’yu tetikler ve iştah açar
  • Vücut direncinin artmasını sağlar
  • Kas ve iskelet sistemini güçlendirir
  • Sinir sistemini ve psikolojiyi olumlu etkiler
  • Nefes kontrolünü geliştirir
  • Sosyalleştirir
  • Duyuları geliştirir
  • Özgürce hareket etme olanağı sağlar.

Deneme Dersi ücreti 125 TL+KDV dir. Deneme dersine katıldığınız gün kayıt olurasınız, deneme dersini ücretsiz olarak sunuyoruz. Deneme+4 haftalık program fiyatımız 500 TL+KDV dir. Satın Al’ı tıklayarak, Deneme Dersinizi kredi kartınızla 3 eşit taksit’te ödeyebilirsiniz.