Özellikle son günlerde  farklı problemlerden dolayı gelişim psikoloğumuzdan destek almak isteyen, covid-19 virüsünden dolayı evlerinden çıkmak istemeyen danışanlarımız online gelişim ve  psikolojik danışmanlık konusunda bizlerden talepte bulunmuşlardır.

Bu anlamda Temmuz ayından itibaren online psikolojik danışmanlık ve gelişim danışmanlığı uygulamalarımıza başlamış bulunmaktayız. Yüz yüze psikolojik danışmanlığın yapılamadığı şartlarda ONLİNE olarak da bu hizmetten yararlanılabilmektedir.

AİLE DANIŞMANLIĞI (Online Terapi)

Çevrimiçi (online ) terapi internet ortamında görüntülü bağlantı aracılığı ile yaplan profesyonel psikolojik danışmanlık görüşmeleridir. Online psikolojik danışmanlık adı ile tanımladığımız hizmet Türk psikologlar derneği etik yönetmeliğinin 7.4 numaralı maddesinde geleneksel olmayan Psikoterapi ortamları başlığı altında sınıflandırılmış olup ‘’Online terapi’’ adıyla tanımlanmaktadır.

Bir aile bizimle iletişime geçtikten sonra, ilk seansta, varsa ailede yaşadıkları sorunları çocuklarının zorluklarının doğasını, ilerlemesini, nasıl başa çıktıklarını, beklentilerini ve ilgili arka plan bilgilerini tartışmak için klinik bir görüşmenin parçası olarak yalnız ebeveynlerle görüşme yapılmaktadır.

 

Ebeveynlerle ilk oturumdan sonra çocuğu görme ve çocuğu bilişsel, sosyal ve duygusal olarak tanımak için farklı değerlendirme araçları kullanmaktadır.

Bu süreci takiben, ebeveynlerin çocuklarıyla fonksiyonel duygusal etkileşimsel olarak gözlemlerim ve değerlendirmelerin sonuçları hakkında geri bildirimde bulunulmaktadır

 

Aile danışmanlığı seanslarının temel amaçlarını sıralarsak;

 

.Sorunlarının daha da gelişmesini önlemek için ebeveynleri desteklemek,

 

.Çocuğu anlamak ve semptomların arkasında bize vermeye çalıştıkları gizli mesajı bulmak,

 

.Mevcut zorluklarına çözüm bulmalarına yardımcı olmak.

 

.Ebeynlerinin çocuklarının davranışlarını daha iyi anlamalarını ve yönetmelerini destekleyen ebeveynlik anlayışına odaklanarak, ebeveynlik rolünü güçlendirmek ve ebeveynlerin yukarıda belirtilen psikolojik araçları kullanarak tüm aileye fayda sağlayan değişiklikleri uygulamalarına yardımcı olmaktır.

 

Seans Süresi :45 Dk

Seans Ücreti: 350 TL