The Happiest Baby Education Association’ın sertifikalı eğitmeni Asu Ulutürk Yavuz aracılığı ile Türkiye’de verdiği “The Happiest Baby on the Block- Mahallenin Mutlu Bebeği” eğitimi 4 Kasım Pazar günü Ataşehir Baby Sensory’de.

“The Happiest Baby on the Block- Mahallenin Mutlu Bebeği” NEDİR?

Dünyaca ünlü Pediatrist Dr. Harvey Karp tarafından geliştirilen eğitim programı, yeni Doğmuş Bebeklerin dünyaya geldikten sonra, ilk haftalarda yaşadıkları zorlu adaptasyon dönemini rahatlıkla atlatmaları ve bu dönemi tüm ailenin mutlu geçirmesi için ebeveynlere yol göstermek amacıyla tasarlanmıştır.

“The Happiest Baby ” Eğitiminin Ailelere Kazandırdıkları:

“Daha Az Ağlayan- Daha Çok Uyuyan Bebek” sloganı ile, ebeveynlerin özellikle doğum sonrası ilk 3 ay faydalanacağı bilgi ve uygulamaları Anne-Babalara ulaştırıyor.

Kolik tanımını açarak, sebepsiz ağlamaları anlamlandırıyor, ailenin bu anlamları fark etmesini sağlıyor.

Bazı bebek bakım yöntemlerinin, işe yaramadığı dahi düşünülen bazı yaklaşımların nasıl deneneceğini ve bu denemelerde nasıl başarı sağlanacağını öğretiyor.
Doğal Ebeveynlik tarzına katkıda bulunuyor.

Bu Eğitim Neyi Sağlıyor?

Aileler bu en yorgun, en deneyimsiz, en çaresiz oldukları dönemlerinde desteğe çok ihtiyaç duyarlar. Onlara iyi gelecek en ufak bir şeye ( bu bir fikir, bir öneri, bir ürün veya bir araç olabilir) sıkı sıkı sarılırlar. Ayrıca bizim bebeğimiz çok uslu olacak, ağlamayacak psikolojisi ile hastaneden bebekleriyle evlerine dönen ebeveynlerin bebek ağladığında olumlu duygularını kaybetmeleri ile hayal kırıklıkları yaşadıkları görülür.

Bu eğitim ile uykusuz ve ağlayan bebekli ebeveynler ve ebeveyn adayları, bebekli ilk aylarını daha bilinçli, yapıcı, umut dolu ve pozitif duygular ile geçirirler.

Eğitimin İçeriği

İlk aylarda bebeğime nasıl bir rutin-düzen oluşturabilirim?
Bebekler Neden Ağlar?

Bebeği ağlatmadan  uyutma yöntemleri nelerdir?
Bebeği Sakinleştirme Sanatı
Mutlu Bebek için Uygulanan 5 s Yöntemi-Temel Prensipler
Yeni Ebeveynin Hayatta Kalma Kılavuzu
Doğal Ebeveynlik Yöntemleri

 

Kimler katılabilir?

Bebek bekleyen anne-baba adayları  ve 0-3 ay arası bebeği olan ebeveynler, dilerse beraber dilerse tek başına katılabilir.

“The Happiest Baby ” Eğitiminin Ailelere Kazandırdıkları:
• “Daha Az Ağlayan- Daha Çok Uyuyan Bebek” sloganı ile, ebeveynlerin özellikle doğum sonrası ilk aylarda faydalanacağı bilgi ve uygulamaları Anne-Babalara ulaştırır.
• Kolik tanımını açar, sebepsiz ağlamaları anlamlandırır, ailenin bu anlamları fark etmesini sağlar.
• Bazı bebek bakım yöntemlerinin, işe yaramadığı dahi düşünülen bazı yaklaşımların nasıl deneneceğini ve bu denemelerde nasıl başarı sağlanacağını öğretir.

Kontenjan : 10 Kişi

Ücret: 390 TL (KDV Dahil)

*tüm katılımcılara “Harvey Karp Parent Kit” eğitim sonunda verilecektir. Kit Ücrete dahildir.

 

Saat: 13:00-16:00

 

Eğitimci: Asu Ulutürk Yavuz

Yer: Ataşehir Baby Sensory