Baby Sensory Nedir?

Bebeklerin fiziksel, bilişsel, psiko-sosyal ve dil gelişimini bütünsel olarak destekleyici etkinliklerden oluşan Baby Sensory programı, 0-13 ay arası bebekler için özel olarak geliştirilmiştir.

0-6 ve 7-13 ay sınıflarında Baby Sensory seanslarına hafta da bir gün 1 saat katılan ebeveynler, bebekleriyle eğlenceli ve eğitici aktivitelere katılarak onların gelişimini desteklerken , bebeklerinin gelişimi hakkında daha fazla bilgi sahibi olurlar.

0-13 ay döneminin ihtiyaçlarına uygun olarak özel olarak planlanmış faaliyetlere göre değişen aktivite ve ekipmanlarla yapılan etkinliklerden oluşan Baby Sensory Erken Dönem  Bebek Gelişim & Eğitim Programı, zengin duyusal uyaranlarla donatılmış etkinlikler yolu ile bebeklerin gelişim ve öğrenmelerini doğumdan itibaren planlı olarak destekleyen ve kendini devamlı yenileyen, Dünya’da 24 Ülkede uluslararası ödüllü tek programdır.

Haftada 1 gün 1 saat süre ile her hafta farklı duyularını uyaran etkinliklere katılan ebeveynler hem bebeklerinin gelişimlerini desteklemek için bir çok yararlı bilgi edinirler, hem de bebekleriyle iyi vakit geçirme imkanı bulurlar.

Baby Sensory Programı’nın temel amacı bebeklerin görme, dokunma, koklama, işitme ve hareket gibi farklı duyularını harekete geçirecek etkinlikleri müzik, ritim ve şarkılar eşliğinde  sunarak bebekler için yapılandırılmış güvenli bir ortamda  zengin bir uyarıcı çevre ile eşsiz deneyimler yaşatmaktır.

Programda Neler Oluyor ve Nasıl Oluyor?

Baby Sensory Erken Dönem Gelişim ve Eğitim Programları 0-13 ay bebeklere özel olarak Duyusal ve Motor gelişimi destekleyici eğitimler  sunar.  Duyusal Eğitim Programları ile bebeklerde zihinsel, fiziksel ve psiko-sosyal gelişimi desteklemeyi hedefler.

Baby Sensory programına bebeğinizle birlikte katılarak;
• Uzmanlarımızın gösterdiği 100’den fazla uyarıcı hareket ve eğitici oyunlar ile bebeğinizin sağlıklı gelişimini desteklersiniz.
• Bebeğinizin gelişimi, bakımı, beslenmesi, sağlığı, uyku ve yeme düzeni vb. konularda uzman psikolog/pedagog tarafından desteklenir ve bilgilendirilirsiniz.
• Bebeğinizin ihtiyaçlarını, isteklerini, gelişim evrelerini ve becerilerini bilinçli bir şekilde gözlemler ve bunlara uygun biçimde yanıt vermeyi öğrenirsiniz.
• Bebeğinizle aranızdaki ilişkiyi ve güvenli bağı güçlendirirsiniz.
• Ebeveyn olarak yeni rolünüze adapte olurken ve bebeğinizin gelişimi hakkında daha fazla bilgiye sahip olur, kendinize güveniniz artar ve daha az stres yaşarsınız.
• Aynı aylarda bebeği olan diğer anne babalarla tanışarak, onlarla paylaşımda bulunma fırsatı bulursunuz.