Baby Sensory Nedir?

Bebeklerin fiziksel, bilişsel, psiko-sosyal ve dil gelişimini bütünsel olarak destekleyici etkinliklerden oluşan Baby Sensory programı, 0-13 ay arası bebekler için özel olarak geliştirilmiştir.

0-6 ve 7-13 ay sınıflarında Baby Sensory seanslarına hafta da bir gün 1 saat katılan ebeveynler, bebekleriyle eğlenceli ve eğitici aktivitelere katılarak onların gelişimini desteklerken , bebeklerinin gelişimi hakkında daha fazla bilgi sahibi olurlar.

0-13 ay döneminin ihtiyaçlarına uygun olarak özel olarak planlanmış faaliyetlere göre değişen aktivite ve ekipmanlarla yapılan etkinliklerden oluşan Baby Sensory Erken Dönem  Bebek Gelişim & Eğitim Programı, zengin duyusal uyaranlarla donatılmış etkinlikler yolu ile bebeklerin gelişim ve öğrenmelerini doğumdan itibaren planlı olarak destekleyen ve kendini devamlı yenileyen, Dünya’da 24 Ülkede uluslararası ödüllü tek programdır.

Haftada 1 gün 1 saat süre ile her hafta farklı duyularını uyaran etkinliklere katılan ebeveynler hem bebeklerinin gelişimlerini desteklemek için bir çok yararlı bilgi edinirler, hem de bebekleriyle iyi vakit geçirme imkanı bulurlar.

Baby Sensory Programı’nın temel amacı bebeklerin görme, dokunma, koklama, işitme ve hareket gibi farklı duyularını harekete geçirecek etkinlikleri müzik, ritim ve şarkılar eşliğinde  sunarak bebekler için yapılandırılmış güvenli bir ortamda  zengin bir uyarıcı çevre ile eşsiz deneyimler yaşatmaktır.

Programda Neler Oluyor ve Nasıl Oluyor?

Baby Sensory Erken Dönem Gelişim ve Eğitim Programları 0-13 ay bebeklere özel olarak Duyusal ve Motor gelişimi destekleyici eğitimler  sunar.  Duyusal Eğitim Programları ile bebeklerde zihinsel, fiziksel ve psiko-sosyal gelişimi desteklemeyi hedefler.

Eğitimlerimiz deneme dersi ile başlar. Deneme dersi sonrası kayıt yaptıran ebeveynler bebekleri ile beraber merkezimize Uzman Pedagogumuz ile birebir görüşmeye davet edilirler. Uzman gelişim psikoloğumuz bebeğinize, bireysel olarak Uluslararası Standart’da Gelişim Değerlendirme Envanteri uygulayarak, bebeğinizin gelişimsel konumunu tespit eder ve  6 hafta boyunca devam edeceği hem kronolojik hem de gelişimsel olarak kendisine en uygun  sınıfa dahil olmanızı sağlar.

Siz bebeğinizle her hafta benzersiz duyusal deneyimler yaşayarak programın keyfini çıkarırken psikoloğumuz sonra 6 haftalık eğitimi boyunca bebeğinizin gelişimsel takibini yapar. Ebeveynlere bebeklerinin gelişiminin hangi noktada olduğunu, bundan sonra gelişimine katkı sağlamak için neler yapabilecekleri ile ilgili bilgi verir.

Baby Sensory programına bebeğinizle birlikte katılarak;
• Uzmanlarımızın gösterdiği 100’den fazla uyarıcı hareket ve eğitici oyunlar ile bebeğinizin sağlıklı gelişimini desteklersiniz.
• Bebeğinizin gelişimi, bakımı, beslenmesi, sağlığı, uyku ve yeme düzeni vb. konularda uzman psikolog/pedagog tarafından desteklenir ve bilgilendirilirsiniz.
• Bebeğinizin ihtiyaçlarını, isteklerini, gelişim evrelerini ve becerilerini bilinçli bir şekilde gözlemler ve bunlara uygun biçimde yanıt vermeyi öğrenirsiniz.
• Bebeğinizle aranızdaki ilişkiyi ve güvenli bağı güçlendirirsiniz.
• Ebeveyn olarak yeni rolünüze adapte olurken ve bebeğinizin gelişimi hakkında daha fazla bilgiye sahip olur, kendinize güveniniz artar ve daha az stres yaşarsınız.
• Aynı aylarda bebeği olan diğer anne babalarla tanışarak, onlarla paylaşımda bulunma fırsatı bulursunuz.

 

6 haftalık programa başlamadan önce Deneme Dersi’ne katılmanız, eğitimimizin dinamiklerini anlamanız ve gelişim psikoloğumuzun bebeğinizin grup içerisindeki davranış ve katılımını değerlendirmesi açısından  yararlı olacaktır.

COVİD PROTOKOLÜ

 Covid tedbirleri çerçevesinde sınıflara 1 bebek ve 1 ebeveyn katılabilecek. Merkezimiz girişinde ateş ölçer ve dezenfektan bulunacaktır. Merkez girişinde yapılan ölçümlerde 38°C ve üzeri ateş tespit edilen kişiler içeri alınmayacak, girişlerine izin verilmeyecektir. Seans öncesinde, sonrasında ve etkinlik süresince ebeveynin ağız ve burunları kapalı olacak şekilde maske takması zorunludur. Maskesi olmayan ebeveyne yedek maske temin edilecektir. Baby Sensory Ataşehir, yetkili kurumlarca belirtilen sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde düzenlenmiştir. Bu oturma düzeninde temasın en aza indirilmesine dikkat edilmiştir. Seans boyunca ebeveynler sadece belirtilen yerlere oturmayı kabul etmek durumunda olacaktır. Merkezimizin seans odası 250m2 lik geniş bir alan. Bu yüzden sosyal mesafeyi tutturmak problem olmayacaktır. Sınıflarımızda 1 eğitimcimiz, 1 yardımcısı ve 5 ebeveyn ile bebekleri bulunacaktır. Ders bitimini takip eden 15 dakikalık süreç içerisinde ders alanımızdan velilerimizi seans alanından çıkartıp, yeni sınıf İçin kullanılan materyaller temizlenerek ve seans odası havalandırılacak bir sonraki seansa hazırlık yapılacaktır.

Deneme Ders ücreti KDV dahil 150 tl dir. 6 haftalık program fiyatı ise 1.170 Tl dir. Web üzerinden 2 eşit taksitte ödeyebilirsiniz.

Sınırlı sayıdaki kontenjanlarımıza katılımınızı kolaylaştırabilmek için Deneme Dersine hızla aşağıdaki linke tıklayarak kayıt yaptırabilirsiniz.