Baby Sensory Nedir?

Bebeklerin fiziksel, bilişsel, psiko-sosyal ve dil gelişimini bütünsel olarak destekleyici etkinliklerden oluşan Baby Sensory programı, 0-13 ay arası bebekler için özel olarak geliştirilmiştir.
Baby Sensory sınıflarına hafta da bir gün 1 saat katılan ebeveynler, bebekleriyle eğlenceli ve eğitici aktivitelere katılarak onların gelişimini desteklerken , bebeklerinin gelişimi hakkında daha fazla bilgi sahibi olurlar.
Baby Sensory Erken Dönem  Bebek Gelişim & Eğitim Programı, zengin duyusal uyaranlarla donatılmış etkinlikler yolu ile bebeklerin gelişim ve öğrenmelerini doğumdan itibaren planlı olarak destekleyen ve kendini devamlı yenileyen, Dünya’da bir çok ülke’de ödüllü tek programdır.

Programda Neler Oluyor ve Nasıl Oluyor?

Baby Sensory Erken Dönem Gelişim ve Eğitim Programları 0-13 ay bebeklere özel olarak Duyusal Eğitimler  Programları sunar.  Duyusal Eğitim Programları ile bebeklerde zihinsel, fiziksel ve psiko-sosyal gelişimi desteklemeyi hedefler. Eğitimlerimiz deneme dersi ile başlar. Deneme dersi sonrası kayıt yaptıran ebeveynler bebekleri ile beraber merkezimize Uzman Pedagogumuz ile birebir görüşmeye davet edilirler. Uzman gelişim psikoloğumuz bebeğinize, bireysel olarak Uluslararası Standart’da Gelişim Değerlendirme Envanteri uygulayarak, bebeğinizin gelişimsel konumunu tespit eder ve  10 hafta boyunca devam edeceği hem kronolojik hem de gelişimsel olarak kendisine en uygun  sınıfa dahil olmanızı sağlar. Siz bebeğinizle programın keyfini çıkarırken psikoloğumuz sonra 10 haftalık eğitimi boyunca bebeğinizin gelişimsel takibini yapar. Ebeveynlere bebeklerinin gelişiminin hangi noktada olduğunu, bundan sonra gelişimine katkı sağlamak için neler yapabilecekleri ile ilgili bilgi verir.

Baby Sensory programına bebeğinizle birlikte katılarak;
• Uzmanlarımızın gösterdiği 100’den fazla uyarıcı hareket ve eğitici oyunlar ile bebeğinizin sağlıklı gelişimini desteklersiniz.
• Bebeğinizin gelişimi, bakımı, beslenmesi, sağlığı, uyku ve yeme düzeni vb. konularda uzman psikolog/pedagog tarafından desteklenir ve bilgilendirilirsiniz.
• Bebeğinizin ihtiyaçlarını, isteklerini, gelişim evrelerini ve becerilerini bilinçli bir şekilde gözlemler ve bunlara uygun biçimde yanıt vermeyi öğrenirsiniz.
• Bebeğinizle aranızdaki ilişkiyi ve güvenli bağı güçlendirirsiniz.
• Ebeveyn olarak yeni rolünüze adapte olurken ve bebeğinizin gelişimi hakkında daha fazla bilgiye sahip olur, kendinize güveniniz artar ve daha az stres yaşarsınız.
• Aynı aylarda bebeği olan diğer anne babalarla tanışarak, onlarla paylaşımda bulunma fırsatı bulursunuz.

Dünya çapında ödüllü bu çok özel erken dönem ebeveyn-bebek gelişim programı, bebeklerin ebeveynleriyle birlikte haftada 1 gün 1 saatlik sürede,  0-13 ay döneminin ihtiyaçlarına uygun olarak özel olarak planlanmış faaliyetlere göre değişen aktivite ve ekipmanlarla yapılan etkinliklerden oluşur.

Her hafta farklı duyularını uyaran etkinliklere katılan ebeveynler hem bebeklerinin gelişimlerini desteklemek için bir çok yararlı bilgi edinirler, hem de bebekleriyle iyi vakit geçirme imkanı bulurlar.

Baby Sensory Programı’nın temel amacı bebeklerin görme, dokunma, koklama, işitme ve hareket gibi farklı duyularını harekete geçirecek etkinlikleri müzik, ritim ve şarkılar eşliğinde  sunarak bebekler için yapılandırılmış güvenli bir ortamda  zengin bir uyarıcı çevre ile eşsiz deneyimler yaşatmaktır.

10 haftalık programa başlamadan önce Deneme Dersi’ne katılmanız, eğitimimizin dinamiklerini anlamanız ve gelişim psikoloğumuzun bebeğinizin grup içerisindeki davranış ve katılımını değerlendirmesi açısından  yararlı olacaktır.

Sınırlı sayıdaki kontenjanlarımıza katılımınızı kolaylaştırabilmek için Deneme Dersine hızla buradan kayıt yaptırabilirsiniz.