Bizi Arayın

Hakkımızda

Bebeklerin beyin gelişimlerinin %85’inin 1. yaşgününe kadar gerçekleştiği günümüzde kanıtlanmış bir gerçektir. İnsan beyni başka hiçbir dönemde bu kadar hızlı büyümez ve gelişmez. 

Temelleri Dr. Lin Day tarafından 2006 yılında İngiltere Londra’da atılmış olan Baby Sensory Erken Dönem Bebek Eğitim & Gelişim Programı, bugün Dünya’da 24 ülke ve 700’den fazla merkezde anne ve bebeklerine hizmet vermektedir.

Baby Sensory programının amacı, birinci yılındaki bebeklerin gelişimini bütünsel olarak desteklerken, ebeveynlere de çocuklarını tanımaları ve onun gelişimine uygun bir birliktelik oluşturabilmelerini sağlayacak erken dönem ebeveynliği eğitimi vermektir.

Merkezi İngiltere’ de bulunan Baby Sensory; Duyusal Eğitim Programları ile ay-ay düzenlenmiş sınıflarda; zihinsel, fiziksel ve psiko-sosyal gelişimini desteklemeyi hedefler. Programlarımız, bebekler daha henüz yüzükoyun ve sırtüstü yatabilirken başlar ve tüm gelişim evrelerini tamamlayarak, yürümeye başlaması ile Baby Sensory’den mezun olur. Baby Sensory’den mezun olan bebeklerimiz, Toddler Sense 13-20 ay ve 20-36 ay gruplarımızda yerini alır. Toddler Sense sınıflarımız, Baby Sensory’nin devam programıdır.

Bebek Yüzme Eğitim Programları ile bebeklerde su altında kalma, su üstünde kalma ve özellikle boyun, omuz, sırt, kol ve bacak kaslarının gelişimini hızlandırır. Böylece bebekler emekleme ve sıralayıp yürüme döneminde daha güvenli ve sağlam duruş oluştururlar.
Bu sitenin Web Tasarım ve Web Yazılım işlemleri WebWorks İstanbul tarafından hazırlanmıştır.