Asu 1977 doğumlu, iki çocuk annesi…

Okumayı sevdi çocukken babasından görerek, sonra matematik sevdi dedesinden görerek… Hep mühendis olacağım dedi. T.E.D. Ankara Koleji’nden Matematik Bölümü’nden mezun oldu; kendini O.D.T.Ü Çevre Mühendisliği’nde buldu. O da yetmedi İngiltere’ye gitti; Yüksek Mühendis oldu.

İş yaşamında çok farklı kurumlarda çalıştı; Mühendis olarak başladığı kariyerinde; bir anda Finansçı’ya dönüşüverdi. Finans Kariyerinde en çok rakamların hikayesini sevdi. Bilgi Üniversitesi’nde MBA yaptı; tüm bunları yaparken de çocuğa vakit bulmadı.

33 yaşında hayatının aşkıyla karşılaştı, 3 ayda evlendi. İlk evlilik yıl dönümlerinde Zeynep vardı yaşamlarında. Kızına çok aşık oldu; sonra istedi ki bir çocuk daha olsun, Ömer giriverdi yaşamlarına. Çok disiplinli bir anne oldu. Ama çocukla kitapta yazanlar asla uyuşmadı… Gördü ki çocuk kendi karakteriyle doğuyor. Bir elin iki parmağı birbirine benzemez dediler; gerçekten benzemezmiş dedi… Ömer doğduğunda iki çocuk nasıl uyurmuş acaba derken; kendini bir kaos içinde buluverdi. Ömer ağlar, Zeynep uyanır. Zeynep ağlar, Ömer uyanır. Ne oldu acaba mışıl mışıl uyuyan Zeynep’e. Denedi denedi; etrafındakilerin söylemlerinden kurtulamadı. Bu işi ancak uzman söylerse uyar herkes dedi ve Uyku Danışmanı’na gitti. Aynı anda; kendi de bu mesleği seçti. International Maternity Institute tarafından verilen “Hamile ve Bebeklerde Uyku Koçluğu” eğitimine başlarken yaşamında yepyeni bir sayfa açıldı.